forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 17 gru, 2017 22:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So 28 lis, 2015 16:27 
Klasa Szczeniąt

Tak , więc w końcu postanowiłam się przywitać i poznać belgomaniaków z forum :) ( wcześniej uniemożliwiły mi to problemy techniczne) .
Od dziecka interesowałam się psami , początkowo były to jakieś spacery , spotkania z ludźmi o podobnych poglądach , następnie przerodziło się to w próby "szkolenia" własnego psa , nauka sztuczek , komend , potem pojawiły się elementy sportów kynologicznych , szczególnie agility i czytanie i analizowanie zachowań psów :) ... Z czasem tak bardzo wkręciłam się w psy , że teraz nie wyobrażam sobie życia bez nich .
Moim pierwszym WŁASNYM psem była suczka w typie cockera ( właściwie nadal jest , bo żyje :P ) , dość ciężki przypadek , można by powiedzieć , że wręcz bardzoo ciężki . Własny świat , własne zasady pies , który nie szuka kontaktu z człowiekiem , nie przejawia chęci współpracy . Zaczęłam szukać psa , który posiadałby przede wszystkim predyspozycje do uprawiania sportów i był psem do pracy . Nie chciałam belga , cały czas odstręczałam od siebie myśl o tej rasie . Twierdziłam , że OB nie są dla mnie , że to nie moja rasa , ale ... im bardziej się zapierałam tym bardziej w sercu czułam , że to tak naprawdę pies o którym marzę . I co ? I będzie belg :D . Belgi niesamowicie ujęły mnie tym , że domagają się współpracy z człowiekiem , że chcą "coś" robić , mają zapał i są zaangażowane . I przede wszystkim , że są dla człowieka , że żyją dla niego ... Czyli coś , czego tak bardzo mi brakowało przez ostatnie lata , tej bezwzględnej miłości i oddania .
Oczywiście to nie jest tak , że z dnia na dzień stwierdziłam " a co tam , kupię sobie belga " nie nie nie .... doświadczenia z suką cockera naprawdę mnie wiele nauczyły i teraz nigdy nie kupię psa w ciemno , podejmując decyzję ot tak . Cały czas na bieżąco poznaję rasę ( trwa to już od ponad roku) , spotykam się ze znajomą , która ma dwie suki OBT , często się z nią widuję przez co dużo obcuję z jej psami i obserwuje je , ponadto jeździmy na wystawy i zawody gdzie spotykamy się z innymi belgomaniakami , hodowcami i poznaję ich psy. Znajoma o której już wspomniałam siedzi w rasie wiele lat , więc dużo rozmawiamy na temat belgów . Poza tym pomaga mi wyborze najodpowiedniejszej hodowli , z racji tego , że sama ma dwie wspaniałe suki , obraca się w tym już długi czas i widzę , że naprawdę jest w tym dobra i się zna mam do niej zaufanie :).
Aktualnie mamy już pewne plany , ale czas pokaże co z tego wyjdzie :) trzymamy kciuki , żeby jednak wyszło oczywiście :D

zawsze przyjemnie jest poznać nowe osoby i poczytać ich rady , opinie , wskazówki . Byłoby mi niezmiernie miło gdybyście napisali mi coś o sobie , o swoich psach , o tym jak wyglądały Wasze początki z belgiem ... :)
Pozdrawiam serdecznie i do napisania ! :)

PostNapisane: So 28 lis, 2015 19:17 
Klasa Otwarta

Witamy, trzymamy kciuki :)

PostNapisane: Pt 11 gru, 2015 12:23 
Klasa Otwarta

witamy serdecznie :)

Obrazek

PostNapisane: Wt 16 lut, 2016 22:01 
Klasa Championów

:DEvil: Witam i zapraszam na forum na fb https://www.facebook.com/groups/843633745757450/

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

PostNapisane: Cz 18 lut, 2016 19:35 
Klasa Szczeniąt

Anita J. napisał(a):
:DEvil: Witam i zapraszam na forum na fb https://www.facebook.com/groups/843633745757450/

juz jestesmy z Wami na fb :D

Strefa czasowa: UTC + 1