forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 20 paź, 2019 23:21

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: karma mokra
PostNapisane: Cz 30 gru, 2010 7:06 
Klasa Szczeniąt

Mam pytanie jaka karmę mokrą dajecie swoim psiakom?
Proszę o opinie.Którą karmę polecacie?

Tytuł:
PostNapisane: Cz 30 gru, 2010 8:31 
Klasa Weteranów

Moje psiaki są w większośc na Royalu. Dostają karmę dla maxi dogów. Dodatkowo zimą podaję im taką Royal energi. Średnio 2-3 x w tyg. dostają gotowane jedzonko + tran lub żóltko, surowe warzywa uwielbiają marchewkę), mięso, rybę i czasami kości w rozmiarzeXXXXL :P

Tytuł:
PostNapisane: Cz 30 gru, 2010 9:05 
Klasa Szczeniąt

Tak to prawda mój malec uwielbia jabłka,banany,orzechy,marchew.Kości jak najbardziej uwielbia wędzone żeberka.Z racji wieku bo ma 6miesięcy i 3 dni to zdecydowanie kości.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 15:37 
Klasa Pośrednia

A inni nic nie daja z mokrego z puszek itp?

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 16:41 
Klasa Pośrednia

Animonda GranCarno. Ładny skład, bardzo duzo mięska (a nie jak w niektórych 4% mięsa a reszta sam syf)
http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... a/animonda

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 17:11 
Klasa Pośrednia

:)
Dzisiaj wlasnie znalazlem podczas spaceru kolejny sklep zoologiczny chyba hodowczyni Jack Russell Terrier bo wisiala na drzwiach informacja o hodowli i byly obrazki terierkow w sklepie.. zeby nie wygladac na A-pacze sobie to kupilem zuwacze i zapytalem o cos mokrego dla szczeniaka i pani dala Animonde Junior jako dobre i tak zeby nie pytac wporst odkopalem temacik :D
Wczesniej kupowalem Royala startera ale to na samym poczatku, pozniej nic ciekawego nie widzialem poza karmami speficznymi: dla chorych na nerki, zaburzaniemi trawienia itd.. W czasie zatrucia dostawala Purine Veterinary EN i smakowalo suni..

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 17:55 
Klasa Pośrednia

Zasadniczo to moje normalnie jadają suche. Ale teraz obie muszą dostawać leki... A Birka jest psem który ma wieeeelką awersję do wszelkich tabletek. Żeby zjadła trzeba rozbić na miazgę i zmieszać z mokrą karmą. Innym wyjściem jest tylko siłowanie się z nią i upychanie leków do gardła co jest niemiłe i dla niej i dla mnie. Więc aktualnie regularnie kupuję puszki. No i właśnie te z Animody granCarno mi się najbardziej podobają składowo jednocześnie mając normalną cenę (bo sa tez inne puszki z podobnie fajnym składem ale 2 lub 3 razy droższe). A psom pasuje, nawet bardzo. I żadnych problemów po tym nie widać.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 18:06 
Klasa Pośrednia

Ogolnie to u mnie tez suche + surowe + czasem gotuje.. ale trzeba roznych rzeczy poprobowac, ostatnio nie mam czasu nic podgotowac a i tez Zuza miewa recesje zoladkowe po gotowanym (serduszka/zoladki/serca drobiowe) wiec poprobujemy cos jeszcze. Suche tez szybko jej sie nudzi, narazie po zmianie z Royala jest ok, ale ktoz to wie na jak dlugo, lepiej sie zabezpieczyc wczesniej :P

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 19:24 
Klasa Pośrednia

Moje nie grymaszą bo gdyby zaczęły to by głodne chodziły ;p

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 22:05 
Klasa Młodzieży

Moja Zetka, raczej nie grymasi, daję jej suchą karmę, lubi Royala, póżniej kupiłlam jej karmę Britt, ale muszę ją mieszać z Royalem, bo nie bardzo, muszę być bardziej ostrożna i nie kupować od razu 15 kg
daję jej serek biały z kefirem i jajkiem surowym 1-2 x w tygodniu
i gotuję kaszę gryczaną lub jęczmienną lub makaron z serduszkami lub żąłądkami albo chrząstkami z olejem albo oliwą
i do każdego dodaję sporo siemienia lnianego
powiem szczerze, nie zdarzyło się aby miała kłopoty z brzuszkiem
często kupuję jej kości albo z wapniem, albo łapki, uszy itd, ale w zooologicznych bo w mięsnych mają tylko wędzone kości.
Zetka je trochę jak ja, mieszam jej różne rzeczy, ja również tak jem, czasami śmieją się ze mnie że jadam dżem z ogórkiem kiszonym i popijam mlekiem, ale dzięki chyba temu nie miałam nigdy problemów pokarmowych :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 22:16 
Klasa Młodzieży

a i kupuję jej szyje jakiegoś ptaka, albo kury, albo indyka chyba to indyk i dzielę na pół
węższa dla Zybercika
szersza dla Zeteczki
puszek nie kupuję, są drogie
tak że sucha + moja gotowana i myślę, że moje psiaki wyglądają nadzwyczaj dobrze :D

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 22:27 
Klasa Pośrednia

monik bo Brit ma fajny skład ale wyglada jak tektura. Moje psy jadły bo wyjścia nie miały ale szału nie było.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 5 gru, 2012 22:40 
Klasa Młodzieży

no właśnie, był dylemat
samej nie chciała ruszyć, a więc miska na dół, pełna do góry, mieszałam, zalewałam kefirem, gotowałam i mieszałam z kaszą, nic
wreszcie zmieszałam z royalem, szału nie ma ale je
następnym razem kupię jej inną ale nie 15 kg
największym problemem u nas w Zielonej jest to że sklepy zooologiczne mają tylko 2-3 rodzaje karmy, a więc nie można kupić na próbę
a chcę żeby miała karmę którą lubi najbardziej :D

Tytuł:
PostNapisane: Cz 6 gru, 2012 7:49 
Klasa Pośrednia

Jako pierwsze suche kupilem 18kg Royala i jadla tak do 2/3 worka mozna powiedziec ze ze smakiem.. bez wzgledu czy dostawa w miedzy czasie gotowane warzywka, wolowine/drob, surowe czy kosteczki, twarozki czy inne mokre....
Pozniej jak zabkowala, grymasila i wolala wiecej gotowanego, wiadomo dziaselka bolaly. Jak zobaczyla gotowane to Royal sie znudzil :P Zreszta Gosia pisala ze inne Zeciory ustaily wlascicieli na gotowane :) ja sie nie dawalem :P
Gdy sie Royal konczyl kupilem po 1kg i 3kg Ekunube i Purine zajadala sie ze smakiem. Lepiej szurala Purine wiec kupilem. Ma teraz jeszcze z 12kg z 15 do zjedzenia i je, ale pewnie za jakis czas jej przejdzie :) zreszta jak dostaje cos "lepszego" gotowanego to na suche patrzy tak lekko "eee? o_o". Stad pytanie o mokre jako cos na ten czas jak sie przeje i bedzie trzeba czyms uzupelnic a ja jak wroce z urlopu za duzo pracy bede mial aby gotowac cudowac, wymyslac.. Wole ten czas spedzic w lesie, na trening, zabawe.. a zarazem dawac jej dobre -pelnowartosciowe jedzenie - odzywcze. Jako ze wiekszosc tutaj ma wiecej odemnie doswiadczenia w psich zarciach to zdaje sie na ta wiedze :)

Na przetrzymanie ofc tez moge wziazc, robilem tak ale rosnie. Jak zabkowala przez tydzien przybrala mniej na wadze, wiec nie przetrzymywalem na suchym. Wiem ze potrzebuje duzo energii i bialka i brak moze wplynac na jej rozwoj. Dlatego ja ogoladam sklad tego co daje pod wzgledem: wegla/bialka :) - sam dla siebie tez tak robie. I staram sie nie glodzic jak skonczy rozwoj to nie bedzie litosci, teraz jej troche dogadzam :) glownie dlatego ze w czasie dnia duzo spala energi podczas zabaw, wedrowek, roweru itp..

Tytuł:
PostNapisane: Cz 6 gru, 2012 8:31 
Klasa Championów

Najprostrza rada - suchą karme polewać czymś smakowitym, jodurtem kefirem, ludzka zupką, psia zupka (na korpusach, sercach, badz zoładka i warzywach ugotowac zupe) i sucha karma wchodzi polana czyms tam.

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1