forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 17 gru, 2017 22:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 18 paź, 2006 9:38 
Klasa Championów

Zobaczcie, jaka aukcja na Allegro. Ktoś kupił od razu trzy małe gronki :(
Ręce opadają.

http://www.allegro.pl/item132722351_owc ... jskie.html

Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 paź, 2006 10:37 
Klasa Otwarta

Jak dla mnie to handel zwierzetami powinien byc zakazany na takich aukcjach... :evil:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 paź, 2006 11:17 
Klasa Weteranów

Szczeniaki nie mają jeszcze nawet miesiąca. Dowiedzialem się, że rodzice też są "po rasowych rodzicach".

Obrazek
Siostry B. zapraszają

Tytuł:
PostNapisane: Pt 20 paź, 2006 21:57 
Klasa Championów

"Szczeniaczki po tych rodzicach wyrastają na piękne psy"... to znaczy, że miotów musiało być więcej... :evil: :evil: :evil:

EVEREST szczyt porozumienia - nowopowstały ośrodek szkolenia psów na Śląsku - zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową: www.dogeverest.pl i aktualnościami na profilu facebookowym: http://www.facebook.com/pages/Everest-s ... 52?fref=ts :)

Tytuł:
PostNapisane: So 21 paź, 2006 12:04 
Klasa Championów

Ciekawe jak nazywają się rodzice.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N 22 paź, 2006 16:17 
Klasa Championów

Na zdjęciach nie wyglądają na jakieś super wybitne championy...

EVEREST szczyt porozumienia - nowopowstały ośrodek szkolenia psów na Śląsku - zapraszam do zapoznania się ze stroną internetową: www.dogeverest.pl i aktualnościami na profilu facebookowym: http://www.facebook.com/pages/Everest-s ... 52?fref=ts :)

Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 paź, 2006 19:48 
Klasa Championów

Nie miałbym nic przeciwko handowi na Allegro zwierzętami ale gdyby odbywało się to w taki sposób, że na allegro jest tylko informacja o dostępności szczeniąt w takiej a takiej hodowli a reszta byłaby do ustalenia przez telefon czy osobiście, tak jak to się odbywać powinno.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 paź, 2006 20:48 
Klasa Otwarta

No cóż, sama ogłaszałam swój miot na Allegro, i nie widzę w tym nic złego, reklama jak każda inna. Podałam wszystkie możliwe informacje, adres strony, kontakt bezpośrednio do mnie dla zainteresowanych kupieniem szczeniaka. Jest mnóstwo stron internetowych na których można dać ogłoszenie o miocie, bądź też o szczeniakach do sprzedaży. Równie dobrze można dać ogłoszenie w różnych gazetach, i co to też jest złe? A strony internetowe z ogłoszeniami? Też są feee? Ja nie widzę różnicy pomiędzy tymi nośnikami informacji. Bo problem nie leży przecież w sposobie informowania ludzi, problem to pseudo hodowcy, rozmnażacze pieseczków, kotków, czy też innych zwierzątek. Czepiacie się allegro, a nie wydaje Wam się że problem leży w ludziach?, a nie w formie przekazu?

nie usypiajcie swoich psów tylko dlatego że chorują na raka , a wam szkoda kasy na ich leczenie, nie sprzedawajcie szczeniąt hurtowo handlarzom, nie rozmnażajcie psów z krzywymi łapami, można by tak dużo wymieniać :-(

Tytuł:
PostNapisane: Pn 23 paź, 2006 22:32 
Klasa Otwarta

Hmm, moze masz racje, ale mi ktos, kto SZUKA na Allegro wydaje sie podejrzany.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 paź, 2006 10:02 
Klasa Championów

Anapon napisał(a):
Czepiacie się allegro, a nie wydaje Wam się że problem leży w ludziach?, a nie w formie przekazu?

Też jestem tego zdania :!: :!: :!:
Joanna napisał(a):
ale mi ktos, kto SZUKA na Allegro wydaje sie podejrzany

A mi nie, to najpopularnieszy handlowy portal i większość ludzi chcących coś kupić czy sprzedać właśnie tam się kieruje.
P.S.
A co Joasiu np. w tej aukcji Ci się nie podoba :?:

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 paź, 2006 11:09 
Klasa Otwarta

nom, ta babka jest sensowna :)

Tytuł:
PostNapisane: Wt 24 paź, 2006 12:19 
Klasa Otwarta

No widzisz Joasiu, czyli w tym przypadku Allegro nie jest fee, bo człowiek w odpowiedni sposób podszedł do sprawy.
To nie Allegro narzuca człowiekowi sposób podejścia do transakcji. Jeżeli ktoś sprzedaje skarpetki i podchodzi do tego jak do sprzedaży skarpetek - jest ok. Ale jeżeli ktoś sprzedaje żywe zwierzęta i podchodzi do tego jak do sprzedaży wspomnianych skarpetek, to już niestety nie jest dobrze, ale nie można obarczać o to Allegro, tylko człowieka który przedmiotowo traktuje zwierzęta. Jest to przykre, ale wrzucanie wszystkich do jednego worka i mówienie że ogłoszenia na allegro to coś złego krzywdzą wiele innych osób które traktują to jako źródło informacji dla potencjalnego właściciela swoich szczeniaków, kociaków czy też innych zwierzątek.

.

nie usypiajcie swoich psów tylko dlatego że chorują na raka , a wam szkoda kasy na ich leczenie, nie sprzedawajcie szczeniąt hurtowo handlarzom, nie rozmnażajcie psów z krzywymi łapami, można by tak dużo wymieniać :-(

Tytuł:
PostNapisane: Śr 25 paź, 2006 18:25 
Klasa Championów

Cytuj:
P.S.
A co Joasiu np. w tej aukcji Ci się nie podoba

Co innego aukcja charytatywna, za symboliczną złotówkę, mająca na celu jedynie znalezienie kochającego domu dla skrzywdzonego schroniskowego zwierzaka. np. http://www.allegro.pl/item137217386_tol ... _pies.html
Jestem pełna podziwu dla osób organizujących takie aukcje. Często na okres leczenia zwierzaka zabierają go do domu, dokarmiają, leczą, nieraz ratują od śmierci.
Czym innym jest zaś dla mnie celowe rozmnażanie psa i wystawianie jako rasowych szczeniaków bez rodowodu na licytację za 250 zl. Ale widać, dla nędznych paru złotych człowiek potrafi zrobić wiele kretyństw :(

Anapon napisał(a):
źródło informacji dla potencjalnego właściciela swoich szczeniaków, kociaków czy też innych zwierzątek.

No właśnie. Co innego informacja -można znaleźć namiary, zadzwonić do hodowcy, umówić się na wizytę, zobaczyć hodowlę, szczeniaki itd., a co innego licytacja. Sprzedawanie za 250 zł oraz kupowanie trzech szczeniaków w hurcie za jednym zamachem, nasuwa mi tylko jedno podejrzenie. Ten kto zlicytował trzy szczeniaki - może je próbować sprzedać dalej za wyższą kwotę. Oczywiście myśląc o szybkim "popchnięciu" szczeniaków i zarobku zapomni o socjalizacji, odrobaczaniu, wizycie u wetta itd. Jestem pełna obaw o los tych piesków.
Obym się myliła :(

Tytuł:
PostNapisane: Śr 25 paź, 2006 21:01 
Klasa Otwarta

cora napisał(a):
dla nędznych paru złotych człowiek potrafi zrobić wiele kretyństw

Właśnie Dorcia, CZŁOWIEK (o ile można takie osoby określać takim mianem), ale takich delikwentów znajdziesz nie tylko na Allegro, poczytaj sobie KONTAKT, tam jest mnóstwo takich ogłoszeń.
A w związku z tym uważam że nie można się czepiać Allegro, tylko LUDZI, i jeszcze raz LUDZI!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 26 paź, 2006 3:50 
Klasa Młodzieży

Joanna napisał(a):
Hmm, moze masz racje, ale mi ktos, kto SZUKA na Allegro wydaje sie podejrzany.

Jestem podejrzana ^ ^ Daale mam z allegro, ale nie problem w samej formie fakt, jedynie w ludziach. Facet ktory kupil 3 gronki na tej aukcji, na innej wylicytowal 4 za 200zl. Wystarczy zajrzec w jego transakcje.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1