forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest Śr 20 cze, 2018 19:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: N 13 lip, 2008 21:00 
Klasa Pośrednia

Jestem dosłownie zbulwersowana- wieczorem póżnym wyszłam z Wojtkiem na spacer i przyleciał do mnie taki podrośnięty szczeniaczek. Oglądałam się na boki, szukałam właściciela, ale cisza i spokój. Zabrałam go do domu, zadzwoniłam na straż miejską co mam zrobic - powiedzieli mi, że jest noc i trzeba poczekac do rana. Powiedziałam im, że zawiozę go rano do schroniska, bo pewnie właściciel tam zacznie go szukac, a w okolicy rozwieszę ogłoszenia, że była taka sytuacja i gdzie jest psiak. Zgodzili się na to. Pojechałam do tego schroniska z tą psiną - z ciężkim sercem, bo schroniska dla mnie to......., a tu "bardzo miła" Pani, że oni tego psa nie przyjmą, bo nie przywiozła go straż miejska, tylko znowu ja. To ja na to, że mam w tej sytuacji wypuścic tego psa na ulicę żeby np. rozjechał go samochód i będzie po kłopocie. To, że nie mogę przejśc obojętnie koło zagubionego lub poszkodowanego zwierzaka to jestem dla was kłopotem.
Pani na to, że oni teraz nie dostaną za tego psa pieniędzy, bo przywiozła go osoba prywatna, a zresztą to znowu ja. To ja na to tej Pani, że bardzo proszę podac mnie na policję, do ratusza lub innych instytucji, które tylko wymyśli, że dbam go zwierzaki, że schronisko to ostatecznośc i w większości przypadków znajduje im domy. To jest zwykłe urzędnicze g....., bo tym sposobem zniechęcą ludzi do niesienia pomocy, bo jak ktoś usłyszy, że jest przestępcą, bo miał czelnośc przywieżc zwierzaka do schroniska i nie zna przepisów i oni nie dostaną za to zwierzę pieniędzy, to duży odsetek po prostu zostawi takiego zwierzaka na pastwę losu. Tam gdzie są urzędnicy, przepisy i pieniądze tam kończy się człowieczeństwo. Rozumiem, że może byc to próbą ukrócenia takiego procederu, że ludzie nagminnie oddają psy, które im się znudziły, ale takim sposobem to zniechęcają takich, którym dobro zwierzaka nie jest obojętne.

Tytuł:
PostNapisane: N 13 lip, 2008 22:16 
Klasa Championów

nie rozumiem - nie dostaną pieniedzy!!!! - czyli co paść ma z głodu czy co?
Mam nadzieję, ze własciciel się znajdzie i odnajdą się ze swoim pieskiem.
Ale jak to sie skonczyło? schronisko przygarnęło psa? czy prze SM musiałaś to załatwiać?

"Kupno psa może być jedyną okazją, kiedy człowiek może wybrać rodzinę."

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: Wt 15 lip, 2008 8:22 
Klasa Pośrednia

Po moich negocjacjach psinka została w schronisku

Tytuł:
PostNapisane: Wt 15 lip, 2008 12:28 
Klasa Championów

przynajmiej tyle....

wstyd :twisted:

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: Śr 16 lip, 2008 19:14 
Klasa Championów

Polska absurdem stoi. U nas też nie przyjmują do schronisk, bo jest przepełnienie. To jakiś koszmar.

Obrazek Obrazek Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pn 14 cze, 2010 13:53 
Klasa Championów

dziś chciałam dobrze ale wyszło jak zwykle....

rano moja siostra poprosiła mnie o przyjazd do niej, bo mają przyjechac malarze a nie mają klucza, za 5 minut dzwoni ponownie, abym uważała, bo na posesji jest duży pies....

przyjechałam - pies był w typie bouviera, stary, ale łagodny, w okolicach zadu plackowate braki sierci - trudno określić na jakim tle. Z duszą na ramieniu podeszłam do niego - miał tylko przeciwpchelną obrożę, zaczynało mocno padać - w otwartym garazu (aby miał sucho) dałam mu miskę z wodą i karmę. Nie wiedziałm co robić, zdecydowałam się na telefon do schroniska, przedstawiłam sytuację, powiedziałm, ze psa nie znam, nie kojarzę też po najbliższym otoczeniu.

Przyjechali o 11, dałam dla niego jeszcze 15 kg worek karmy Puriny (akurat zamówiłam 2 dla suk). Przed 30 min telefon ze schroniska , ze zabieram im czas, środki itp, a to pies z naszej ulicy, ze od rana go szukali - jednym słowem-moje zachowanie było nieodpowiedzialne, czułam sie jak uczniak - pojeździli na mnie - przeprosiłam, ale - co miałam zrobić? - jestem w 8 miesiącu ciąży i nie dam rady chodzić od domu do domu, siostra z pracy nie wróci dzis szybciej niż ok 18, nie znam psa - a istniało ryzyko (moze teoretyczne, ale ryzyko) pogryzienia - mnie albo suk. Miałąm ryzykować? - a gdyby własciciel się nie znalazł i nie można udowodnić ze pies szczepiony to wiadomo jaka jest procedura... Nawet łagodny pies w sytuacji gdy poczuje sie zagrożony bedzie się bronił. Zawiadomienie schroniska wydawało mi się jedynym rozsądnym wyjściem. Miałam go wygnać na ulicę?

Mordechai Siegal

Strefa czasowa: UTC + 1