forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 17 gru, 2017 22:23

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 21 kwi, 2010 23:40 
Klasa Otwarta

Dzisiejszy dzień zaowocował bardzo dziwnym doświadczeniem. . Z góry zastrzegam, że nie mam żadnych uprzedzeń do żadnej organizacji, pod flagą którą firmuje się ta pseudo hodowla. Z tego też względu nie podam namiarów na „ hodowcę”. Otóż moja znajoma poszukuje owczarka belgijskiego – długowłosego rudaska ;) Aby nie wcinać się i nie być posądzaną o reklamę takiej a nie innej hodowli poradziłam aby poszukała sobie szczeniaka sama. I dzięki temu natrafiła na Panią X, „hodowcę” owczarków. Otóż Pani X sprzedaje szczeniaki – za cenę Y – przy czym na dzień dobry znajoma dowiedziała się że cena jest wyższa niż podana na portalu aukcyjnym – bo szczeniaki trzeba żywić, szczepić, a metryczki też kosztują, szykuje się kolejne szczepienie, więc … Ale najważniejsze, że szczeniaki są już zarezerwowane, wszystkie i stąd ta wysoka cena. Ale jeśli moja znajoma chce – może przyjechać i obejrzeć „hodowlę”, ale najlepiej już z pieniążkami, bo pod hodowlą stoi „kolejka chętnych” i oferują Pani X wielkie pieniążki za jej wyjątkowe psy… Znajoma odniosła wrażenie gdyby była taka opcja, to Pani X od ręki wysłała by jej psa tym samym łączem co idzie przelew.
Na pytanie o rodowód – odpowiedź była że tak, szczeniaki maja go z PKPR. Pani X wychwalała tą organizację – ma prawo i dobrze o niej świadczy, że popiera organizację której jest członkiem, ale nie jest dla mnie zrozumiałe, dlaczego na pytanie czy są jeszcze jakieś inne organizacje, owa Pani X wyraziła się z niesmakiem o ZKwP?? Stwierdziła że to odłam PKPR, taka jakaś nie wiadomo skąd organizacja, która tam gdzieś sobie działa – to tak ze sklepami, jest ich dużo i część z nich to tak naprawdę osiedlowa działalność.
Na pytanie czy psiaka można wystawiać – tak, wystaw w Polsce jest mnóstwo, bardzo dużo także w okolicy gdzie mieszka moja znajoma (hmm – jakoś na stronie internetowej Klubu nie jest ich zatrzęsienie, doliczyłam się 6 w całej Polsce - nawiasem mówiąc skąd ona wie w jakim rejonie moja znajoma mieszka, nie przedstawiła jej się z imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania ).
Następne pytanie dotyczyło zdrowia szczeniąt – Pani X skrzętnie ominęła temat psychiki – czując że ma kontakt z kimś kto nie wie co to belg – wciskała kolejne bajeczki. Na pytanie o dysplazję – odpowiedziała, że ani pies ani suka nie były badane, ponieważ nie jest to wymagane, ale ona może zaręczyć że żaden z psów nie ma jej, bo ani babcia ani matka suki, która jest matką szczeniąt, ani wreszcie sama suka jej nie mają. Tak samo jest z ojcem szczeniąt, który pochodzi z zagranicy. To samo tyczy się innych chorób. A te psy nie są obciążone żadnymi chorobami – o padaczkach nawet nie pisnęła. Cały czas podkreślała, że szczeniaki są okazami zdrowia. I tu mojej znajomej włączyło się czerwone światełko – bo skąd takie informacje posiada Pani X skoro żaden z tych psów nie był badany ??? Niestety z ojcem szczeniąt także Pani X minęła się z prawdą – bo jego ojciec a zarazem dziadek szczeniąt ma dysplazję: Health: HD 2/3 - FCI "D" (CZ), HD 1/2 - FCI "C" (SRN) zgodnie z zapisem na stronie dziadka szczeniąt….
Następne pytania tylko pogrążały Panią X – okazało się że psiaki były bardzo młode gdy je rozmnażano, nie wiadomo jak z socjalizacją – bo to nie ważne. Na pytanie o reakcję na strzał – odpowiedź jak każdy inny pies…
Pani X nie interesowało gdzie i po co idzie psiak, czy Ci ludzie będą go kochać i zapewnia mu godne życie, czy zdają sobie sprawę jaki to pies, jakie ma wymagania – dla niej mógłby iść nawet na łańcuch do budy. Liczy się kasa i to jak najszybciej i jak najwięcej.
Moja znajoma podziękowała uprzejmie za rozmowę. Uczucie niesmaku zagościło na dobre. Na koniec padło stwierdzanie – wiesz miałaś naprawdę szczęście, że trafiłaś na takiego hodowcę (Gosię i Tervilandy) – Twój hodowca podszedł uczciwie, nie wciskał Ci szczeniaka na siłę, wypytał dokładnie co i jak, wytłumaczył, pokazał dokumenty psa. Cena była jasna od początku do końca. Nie było historii że na portalu aukcyjnym cena jest Z a w rozmowie Y. Pokiwałam głową ze zrozumieniem. No tak, tylko cala ta historia nie zależy od przynależności do PKPR czy ZKwP ale od człowieka. Jeszcze jedna „hodowla” na masowa skalę – tak aby wyprodukować jak najwięcej i sprzedać za najwyższą cenę a o resztę niech się martwi nabywca. Mimo wszystko komentarz ciśnie się jeden – to nie zdarza się w ZKwP – tu niezależnie czy zadzwonimy do Datru, Tervilandu , Wiedźmińskiej Stajni czy też innej hodowli pierwsze co przeżyjemy to bardzo dokładne „śledztwo” dotyczące nas i naszego nastawienia do nowego psiaka. Jeśli nie przejdziemy weryfikacji – psa nie dostaniemy…
I na koniec jeszcze jedna sprawa. Czytałam kiedyś na jednym z forów, że jeden czy dwóch forumowiczów ręczyło za tą Panią X, bo ją znają – okazuje się że nie warto czasem ręczyć – bo tak naprawdę nie znamy hodowców od początku do końca, a to że mamy psiaki w tym samym związku – to jeszcze nie rekomendacja uczciwości człowieka.

Ostatnio edytowano Cz 22 kwi, 2010 23:20 przez Tosia, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 kwi, 2010 12:59 
Klasa Championów

:?

"Kupno psa może być jedyną okazją, kiedy człowiek może wybrać rodzinę."

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 kwi, 2010 17:32 
Klasa Championów

:lol: :lol: :lol: Po pierwszym zdaniu wiedziałam o kogo chodzi (i czyja to szkoła). A tak na marginesie to i w ZK są hodowle belgów, co dalszy los szczeniąt jest im obojętny, aby sprzedać i kłopot z głowy.

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 kwi, 2010 18:01 
Klasa Championów

niestety - dlatego podoba mi się model czeski (pewnie nie w 100% doskonały, ale 1000% lepszy od naszego) - każdy pies ma swoją stronkę, możesz wejść i sprawdzić, nie trzeba wierzyć na słowo - problem jedynie taki, ze trzeba mieć świadomość czego się szuka ..... Nie wiem, czy nie ma tez wpływu na taki stan rzeczy w polsce i/a czechach zdecydowanie większa liczba hodowli, która wymusza wyższą jakość - oraz Klub który trzyma to w ryzach i bez kompletu badań możesz zapomnieć o kryciu suki lub dopuszczeniu psa, a radosna twórczość - można się jej oddać w zaciszu własnej sypialni :oops:

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 kwi, 2010 22:47 
Klasa Otwarta

Anitko z miłą chęcią napisała bym z imienia i nazwiska oraz nazwy hodowli o kogo chodzi. Mogła bym też podać nazwę miejscowości skąd owa Pani X pochodzi - nie jest to trudne do ustalenia. Nie mniej nie chce być posądzona o dyskryminację i pomówienia publiczne. Dlatego napisałam Pani X.
Macie racje, że w ZKwP też takie rzeczy się dzieją - dziś uświadomiła mnie lek.wet Tosi zresztą jak pisałam to jakim kto jest człowiekiem i hodowcą nie zależne od przynależności, do takiego czy należy do związku A czy B, ale od tego jakim się jest człowiekiem i jakimi wartościami się w życiu kieruje. Ja miałam to szczęście, że gdy szukałam szczeniaka na mojej drodze pojawiła się Gosia. Jej podejście pokazało, że zależy jej na dobru zwierzaków, że traktuje je jak członków rodziny - dzieci i zależy jej aby jej dzieci miały godne psie życie. Nie spotkałam się z "hodowcami". Nie mniej myślę ze też są tacy. Zresztą wiecie i nie raz spotkaliście się z ich praktykami. Denerwuje mnie to, że ktoś w tak perfidny sposób wprowadza ludzi w błąd. Mam prawo jako nabywca wiedzieć, co kupuję.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 22 kwi, 2010 23:13 
Klasa Otwarta

Madziu, u nas model z Czech nie przejdzie => skoro nie ma obowiązku badania, to po co badać psy. Przecież to dodatkowe koszty. A oni nie są nastawieni na koszty a na zysk. No a gdyby jednak jakimś cudem by przeszedł, to i tak wrzask by się podniósł - bo pseudo hodowle nie były by hodowlami a produkcją kundelków.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 kwi, 2010 9:54 
Klasa Championów

nie byłabym taką pesymistką - może nie wejdzie drzwiami głównymi (ale to gł. z powodu nomen omen ZK, który blokuje takie inicjatywy, pytanie dlaczego? )- ale po woli bokiem już weszło i wchodzi - problem w tym, zeby ludzie nabywający mieli tego swiadomosć, żeby wiedzieli o co maja pytać. Bo hodowcy ręce opadną gdy przeswietli psa, gdy pojedzie z nim np do Brna aby mieć całkowitą pewność co do głuchoty lub jej braku, do veta w RP lub Czechach sprawdzić oczy itp - a jedynym kryterium dla kupującego bedzie albo cena albo dobra gadka "konkurencyjnej hodowli". Myślę też, ze wąska pula genetyczna ma tu też swój mały pozytywny wydzwięk - potrzeba poszukiwania psów do krycia w zagranicznych hodowlach - i aby przejść przez ostrą selekcję trzeba się czymś wykazać. A że polskie hodowle często widziane sa przez pryzmat "pseudoh." tym bardziej dokładnie nas przeswietlają.

A my-nie hodowcy jak i hodowcy możemy pisać wciąż to samo w nadziei że ktoś szukający psa świadomie lub nie-świadomie tu zbłądzi i poczyta i nowe kanały świadmości mu się otworzą.

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: Pt 23 kwi, 2010 10:38 
Klasa Otwarta

Masz raję :)

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 12:33 
Klasa Championów

a ja dziś coś takiego znalazłam....., już nie nóz się otwiera, ale wielka maczeta:

http://www.gratka.pl/ogloszenie/1769130 ... rycie.html

:twisted: :twisted: :twisted:

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 12:43 
Klasa Pośrednia

Rodowodowy, nie wystawowy=Pet :roll:

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 12:46 
Klasa Championów

ale i chętny....., można rzec pracowity.....

Mordechai Siegal

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 13:43 
Klasa Championów

Ina napisał(a):
Rodowodowy, nie wystawowy=Pet :roll:
Pet do kwadratu

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 14:13 
Klasa Młodzieży

Niestety takich ogłoszeń "matrymonialnych" w necie jest całe mnóstwo :?
Nawet niekiedy wiszą w lecznicach weterynaryjnych ,o zgrozo :(

Tytuł:
PostNapisane: So 17 lip, 2010 21:44 
Klasa Otwarta

nie no to już przesada :(

Tytuł:
PostNapisane: N 18 lip, 2010 9:43 
Klasa Weteranów

masakra psu nie ma co się dziwić jak mu panienkę podstawią ale tym gnojkom (właścicielom) to tylko :bicz: :bicz: i znowu :bicz:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1