forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest So 20 paź, 2018 18:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 1 lis, 2012 21:17 
Klasa Otwarta

Tu powinien być temat co Cię wkurza, bo niepokoi to małe slowo, ale do rzeczy...

Kilka lat temu mieliśmy sunie, niedużego kundelka. Sunia mieszkała sobie w budzie nikomu nie zawadzając. 1 stycznia nad ranem grupka młodzieży (jeżeli to młodzieżą nazwać można było) wracała drogą tuż za moją posesją. Widać nie dość się jeszcze wybawili, bo wrzucili mi petardę na podwórko. Sunia tak się przelękła (mimo, że odlegle wystrzały nocne nie robiły na niej wrażenia zupełnie), ze biegnąc do budy, uderzyła głową o kant jej dachu. Efekt - szukanie weta 1 stycznia i amputacja oka. :cry:

Wczoraj znów wesoło Halloween. Owa młodzież, albo kolejne jej pokolenie dobijają się do mojej furtki domagając się słodyczy. Ja mam w domu ucznia na zajęciach, więc nie za bardzo mogę oderwać się od pracy i gnać przez cale podwórko z garścią cukierków. Godz, później to samo - tym razem synowie w wannie więc tym razem znowu nie wyszłam. Calvie akurat biegał po podwórku więc jak wyglądał psikus - nie dość, że psa samym wyglądem drażnili, to jeszcze jajkami go obrzucili.
Cały wieczór później biedny się trząsł i wszczynał alarm na każdy szelest na ulicy za oknem.

Jak sobie pomyśle, ze za chwilę znowu święta to mnie trzęsie, co tym razem szanowna młodzież wymyśli?

Ech chciałoby się tak otworzyć kojec i nie domknąć bramy. To dopiero byłby psikus...

"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - Mark Twain

Tytuł:
PostNapisane: Cz 1 lis, 2012 21:34 
Klasa Młodzieży

Jako przedstawicielka młodzieży mogę powiedzieć, że mnie takie osoby i takie zachowanie bardzo wkurzają. U nas w zeszłym roku na haloween też przyszła taka grupka, ale jak tylko zobaczyli czarnego psa biegnącego w ich strone to ewakuowali się od razu i w tym roku już nie wrócili:). Hmm czyżby dlatego, że w tym roku są już 2 czarne psy?!

Tytuł:
PostNapisane: Cz 1 lis, 2012 21:39 
Klasa Otwarta

Ula@Akela u mnie furtka zamknięta, brama tak samo, więc pies nikomu nie straszny, przez ogrodzenie nie przeskoczy, a że szczeka to niech sobie szczeka... :twisted:

zresztą co ja mówię, sama byłam młoda i święta nie byłam, ale jak się robiło numery to takie aby nikomu i niczemu nie zaszkodzić. A to co się teraz wyprawia to dla mnie jest zwyczajne chamstwo i wandalizm. :evil:

"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - Mark Twain

Tytuł:
PostNapisane: Cz 1 lis, 2012 21:45 
Klasa Młodzieży

Ja również tak uważam. Ale to najczęściej są tacy 15. 16 latkowie, którzy jeszcze nie są dojżali, i też nie za bardzo mają pomysł co ze sobą zrobić:/.

Tytuł:
PostNapisane: Cz 1 lis, 2012 22:58 
Klasa Pośrednia

Jagusia, moim zdaniem powinnaś się cieszyć, że mieszkasz w domku, a nie bloku, bo wszelkich interakcji z ludźmi masz mimo wszystko mniej. Ja mieszkam w BARDZO ciekawej okolicy. Nie dalej niż miesiąc temu wybili mi szybę w busie, a wcześniej strzaskali lusterko w drugim. Przecież to taka fajna zabawa.
W zeszłym roku napadł nas rottwailer i ponad miesiąc "naprawiało się" moje kolano. Lęku się niestety po tym nie pozbędę, więc już tamtędy nie spaceruje. Niemniej rottka właścicielka puszcza czasem przed moim oknem, i krew mrozi się w żyłach widząc, że on biega swobodnie, a ona rozmawia przez telefon. Całkiem modny jest też lans amstaffem, oczywiście niezrównoważonym wyprowadzanym bez smyczy i bez kagańca.
Przykładów mogłabym mnożyć... i to nie są sytuacje z okazji święta, tak mam na co dzień :roll:
Jedyna pozytywna rzecz, to że mieszkam tu trzeci rok i większość towarzystwa mnie kojarzy/akceptuje.

Tytuł:
PostNapisane: Pt 2 lis, 2012 9:58 
Klasa Otwarta

ciiesze sie ze na mojej wsi nie ma takich rewelacji.. i szczerze Wam współczuje.. głupota młodziezy nie zna granic...

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Pt 2 lis, 2012 20:53 
Klasa Otwarta

yuli wychowałam się na warszawskiej Pradze więc o chamstwie, bandytyzmie i rozmaitych przejawach chuligaństwa wiem bardzo dużo :evil:

kazuko napisał(a):
ciiesze sie ze na mojej wsi nie ma takich rewelacji..

tutaj kilka tak temu też było spokojnie, ale niestety i w to spokojne miejsce dociera "cywilizacja" :evil:

Tytuł:
PostNapisane: N 18 lis, 2012 18:40 
Klasa Szczeniąt

Na wsi jednak jest nieco mniej "tradycji" w postaci puszczania fajerwerków CAŁĄ zimę....

U nas zaczęłi wczoraj- centrum handlowe cos świętowało. Zaraz będzie grudzień, Święta, potem Sylwester, a potem strzelanie czym sie da nastepny miesiąc.

Moje psy akurat się nie boją, ale ile się gubi spanikowanych psów, to świadczy książka zgłoszeń w schronie.

I do tego bezmyślni własciciele, zabierający swoje zwierzaki na pokazy sztucznych ogni- wczoraj w jednym tylko miejscu widziałam obok siebie cztery przerażone, zestresowane zwierzaki :evil:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 lis, 2012 22:22 
Klasa Młodzieży

szczyt głupoty widziałam któregoś sylwestra na rynku w krakowie - prześmignął obok mnie przerażony duży pies, powiewając smyczą. zabrać psa w taki tłum! na pokaz eksplozji ogni! mózgu trzeba nie mieć :evil:

już się nie mogę doczekać okolic sylwestra :evil: Dante jak usłyszy byle kapiszonka - i koniec spaceru, na szczęście Meluch się nie boi pojedynczych wystrzałów.

z ciekawostek, raz widziałam teriera z właścicielami którzy odpalali jakieś tam bączki, też sylwestrowo - pies myśliwski co się fajerwerkom nie kłaniał, był zupełnie niewzruszony na huki. :mrgreen:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 lis, 2012 22:42 
Klasa Otwarta

malina krakowska napisał(a):
pies myśliwski co się fajerwerkom nie kłaniał, był zupełnie niewzruszony na huki.

Ja miałam takiego labradora - jego to wręcz takie huki nakręcały :D
ale takich psów jest niestety mniejszość. Większość przeżywa straszną traumę :cry:

Tytuł:
PostNapisane: Pn 19 lis, 2012 23:39 
Klasa Championów

Moja Luna i Ciri to zawsze w oknie balkonowym stały i oglądały fonołbyski, huki miały w dalekim poważaniu. Szach na starość bardzo boi się wszelkich huków i burzy, gnojek w ubiegłym roku w ogóle na strzały nie zwracał uwagi, nie wiem co będzie w tym roku. Przekomiczna sprawa jest z Mikrą, jak nie widzi reakcji Szacha to jest głucha , ale jak widzi jego lęk to też się boi - czyli po prostu zciemnia :wink:

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Tytuł:
PostNapisane: Wt 20 lis, 2012 0:36 
Klasa Pośrednia

Wiem, że się powtórzę ale napiszę też coś co wiecie: Ludzie nie myślą.. a mając psa w ogóle go nie znają, nie znają potrzeb, możliwości, reakcji itd.

My mieszkamy na osiedlu daleko od centrum.. Ogólnie zielono, cisza.. Wandalizm jak to na osiedlach, gdzieś trochę sprayem popsikane, gdzie indziej laweczka zdemolowana czy też czasem wywrocony kosz na śmieci.. Pokolenia dzieci bezstresowo i beztrosko wychowywanych też bywaj... Ciekawe jak będzie w Sylwestra, chociaż z roku na rok tak jakby ciszej, bidniej... i dzieciaki wyrastają, zostają wapniaki ;) Mamy blisko też obiekt gdzie odbywają się targi, jak nie ma targów są tam hale do sportów i.. odbywają się różne uroczystości (wesela itp..) Związku z tym też bywają fajerwerki, jak narazie spacerowalismy kiedyś koło płotu, a nie wiedziałem że coś tam się dzieje i odpalili nagle. Zuzka olala to tak jak olewa burzę.. ciekawe jak będzie w Sylwka, kiedy będzie tego znacznie więcej z różnych stron bo sunia miewa dni (jak to kobieta :) ) gdy z igły robi widly. Zaskoczy ją wiszącą flaga na święta Państwowe to i paralotnia czy helikopter ją niepokoi że najlepiej to teleportowala by się do domu.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 20 lis, 2012 8:09 
Klasa Pośrednia

PawełO napisał(a):
Zaskoczy ją wiszącą flaga na święta Państwowe

:lol:
u nas hitem zeszłej zimy był bałwanek - przerażający pokraczny jegomość, niezwykle niebezpieczny dla biednych piesków :D

Tytuł:
PostNapisane: Wt 20 lis, 2012 15:45 
Klasa Otwarta

my chyba z pieskami sylwestra... na Esto wrazenia nie robia petardy, na Kimi tez raczej ni, probuje je łapać ;) za to Suzi się boi :( jak byli na szkole i mąż pojechał na weekend do domu, wrócił a ona bardzo strachliwa się zrobiła, nie wiadomo czemu, ktoś ją wtedy wystraszył czy jak? bo wcześniej podobno było ok...

Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: N 2 gru, 2012 14:29 
Klasa Szczeniąt

Kra się nie boi huków (ok, ona sie wogóle nie boi niczego), a fajerwerki wręcz bardzo lubi oglądać- oczywiście staram się, żeby mogła je oglądać z przyzwoitej odległości - w końcu psy są wrażliwsze na dźwięki niż my, a czasem huk jest wręcz bolesny dla ludzkich uszu, co dopiero dla psich....

Strefa czasowa: UTC + 1