forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 17 gru, 2017 22:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 25 lis, 2014 11:58 
Klasa Szczeniąt

Chcę swoim dzieciom na Boże Narodzenie dać pieska. Nie wiem jednak czy wybrać rasowego czy kundelka. Są to jeszcze małe dzieci, wolałbym dlatego, ażeby piesek był duży i nie wymagający. Trochę poczytałem o owczarkach belgijskich Malinois. Są to na tyle duże pieski, że spokojnie w dużym mieszkaniu sobie poradzą. Szczeniak jest chyba najlepszy, aby nauczyć dzieci odpowiedzialności. Chciałbym, żeby moje dzieci wychowywały się ze zwierzętami. Nie bardzo się na tym znam i boję się, że jeśli zdecyduję się na jakiegoś małego pieska, to może okazać się agresywny. Wolę nie ryzykować. Nie znam się na psach i nie do końca wiem, jaki pies będzie się czuł dobrze w niewielkim pomieszczeniu. Chodzi mi też o to, aby był spokojny, by moje dzieci spokojnie mogły się z nim bawić, opiekować się nim czy wychodzić na spacer. Macie jakieś doświadczenia w tym. A może jest rasa, która jest przyjazna dla dzieci? Chciałbym, żeby moje dzieci miały psa, ale boję się, że będę je narażał. Chcę być pewny, że piesek, którego im podaruję był dla nich łagodny i był prawdziwym przyjacielem. Pomóżcie mi.

PostNapisane: Wt 25 lis, 2014 12:28 
Klasa Otwarta

Malinois jest psem okej dla ludzi i dla dzieci, w sensie że uwielbia ludzi. Ale nie polecam, bo to pies który potrzebuje dużo ruchu i dużo pracy, psychicznego wysiłku jak i fizycznego. Nie wiem czy to psu zapewnicie. Poza tym raczej dzieci takiego psa nie utrzymają na smyczy. Jest to pies z silnymi popędami i gdy coś mu się spodoba to po prostu bez problemu się wyrwie i może zrobić krzywdę sobie bądź dzieciom. Te psy mają mnóstwo energii, naprawdę mnóstwo a szczeniaki są bardzo aktywne i jak to ktoś kiedyś gdzieś napisać "liza zebami" także nie wiem czy dzieci będą w stanie to wytrzymać. To jest wulkan energii któremu trzeba poświęcić mnóstwo czasu i poprowadzić odpowiednio żeby nie było później problemów, a do tego dużo nie potrzeba, wiem z doświadczenia. Nie wiem ile Twoje dzieci mają lat, ale zastanów się nad spokojniejsza rasa, która jest mniej wymagająca, nie potrzebuje tyle ruchu i jest łagodna do wszystkich. Znajomi kupili teraz nowofunlanda co prawda to duży pies oni maja dom i ogród, wiec nie wiem jakby ten pies sobie poradził w mieszkaniu no a poza tym jest duży. Może na początek lepiej zastanowić się nad małym psem. Jeśli będzie socjalizowany to na pewno nie będzie agresywny. A malinois jest cudownym psem, ale dla osoby dorosłej i to osoby bardzo aktywnej, bo szkoda takiego psa tylko na kanapę.

Obrazek

Strefa czasowa: UTC + 1