forum.owczarkibelgijskie.pl

Forum miłośników owczarków belgijskich
Teraz jest N 16 cze, 2019 14:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: So 1 lut, 2014 9:43 
Klasa Szczeniąt

KONTAKT do mnie 608573096

Poszukuję domu dla Borusa w typie owczarka belgijskiego, mieszka w Toruniu, w razie czego postaram się pomóc w transporcie.
Sąsiad poprosił mnie o pomoc w szukaniu mu domu, zresztą szczerze to sama miałam nadzieję, że pozwoli mi poszukać mu domku. Wcześniej psiak pilnował zakładu, gdzie pracował, później zakład został zamknięty, sąsiad zabrał psiaka do siebie. Na swoje nieszczęście, Borus jest bardzo żywym psem, zdarzyło mu się kilka razy zwiać, kiedy brama była otwarta, dlatego też teraz większość czasu siedzi zamknięty w kojcu. Ma jakieś prowizoryczne zadaszenie, ale nie ma tam budy, dlatego, żeby na nią nie wszedł i nie wyskoczył z kojca.
Ja niestety nie mogę go zabrać, bo sama mam w domu dużego psa, oprócz tego dwa na tymczasie, tamten dogada się z suczką, ale z psem będzie ciężko.
Tu wklejam jego ogłoszenie z tablicy:

Borus to kilku letni pies o temperamencie szczeniaka. Swoim wyglądem przypomina owczarka belgijskiego.

Sąsiad uratował psa w młodości, dając mu schronienie na terenie zakładu, w którym pracował. Przez kilka lat Borus dzielnie pilnował terenu. Psiak jest zatem przyzwyczajony do mieszkania na podwórzu, choć oczywiście najchętniej zamieszkałby w domu z ogrodem, gdyż lubi być blisko człowieka. Wymagałoby to jednak trochę czasu i cierpliwości , gdyż nie jest przyzwyczajony do życia w domu.
W bloku raczej ciężko byłoby mu się odnaleźć, mogłoby to być męczące zarówno dla niego jak i jego otoczenia, zdecydowanie nie jest to cichutki piesek.

Borus przez płot sprawia wrażenie groźnego psa, jednak w rzeczywistości to ogromny pieszczoch. Kocha być głaskany, za swoim opiekunem pójdzie wszędzie. Jest przyjazny dla innych psów, nie przepada za kotami, za to kocha dzieci.

Jest bardzo pojętnym psiakiem, potrafi siadać na komendę, gdyby poświęcić mu trochę więcej uwagi na pewno nauczyłby się więcej komend. Psiak co prawda nie był uczony chodzenia przy nodze, jednak jest przyzwyczajony do smyczy.

Borus to wyjątkowo aktywny psiak, przydałby mu się opiekun, który lubi aktywnie spędzać czas. Psiak jest bardzo żywiołowy, nie potrafi usiedzieć w miejscu, przydałyby mu się regularne spacery, które pomogłyby rozładować niespożyte pokłady energii, które posiada.

Borus posiada wszystkie niezbędne szczepienia, jest zdrowy.
Warunkiem adopcji jest zgoda na ewentualną wizytę przed adopcyjną, oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatnio edytowano Pn 10 lut, 2014 16:54 przez agnieszkaw, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 1 lut, 2014 10:12 
Klasa Otwarta

wielka szkoda psiaka... :( w taką zimę bez budy. mam nadzieję, że szybko znajdzie domek

Obrazek

PostNapisane: So 1 lut, 2014 11:22 
Klasa Championów

Ja też mam taką nadzieję, ale w te mrozy to nie może go sąsiad chociaż na noc do domu zabierać ?

którą obdarza nas pies."
- Konrad Lorenz

Strefa czasowa: UTC + 1